Българската тенис звезда Григор Димитров започва с победа в Акапулко

, Станимир Петков (Клуб на инвалидите - Сливен)

Излъчване: Клуб на инвалидите-Сливен | Спорт | преди около 1 година | 422

Григор Димитров

Григор Димитров се завърна на кортовете с победа след контузията, която получи на Australian Open преди месец. Българинът водеше с 6: 4, 3: 0 срещу Адриан Манарино в Акапулко, когато съперникът му се отказа.

На осминафиналите през 2014 г. шампионът ще се изправи срещу Миомир Кецманович. 21-годишният сърбин, 46-и в света, спечели два сета срещу Фелисиано Лопес.

Досега Димитров не е играл срещу Кецманович.

Първият сет от мача на българина с Манарино беше тясна връзка.

Двамата играчи имаха почти еднакви показатели в представянето на своята услуга и в следващата игра.

Димитров направи важна стъпка в седмия мач, когато успя да разбие съперника си. След като пробивът беше потвърден, той сервира, за да спечели сета при 5: 4. Тогава Манарино поведе с 40:15 и беше близо до изравняване.

Димитров спаси две поредни точки за пробив и след това още една, за да спечели окончателно гейма и сета. През второто полувреме игра силно и след два пробива на сервис и аванс от 3: 0 Манарино се отказа.