Олимпийските игри в Токио: Първи медал за България

, Станимир Петков (Клуб на инвалидите - Сливен)

Излъчване: Клуб на инвалидите-Сливен | Спорт | преди около 1 година | 448

Антоанета Костадинова

България има първия си медал от Олимпийските игри в Токио! Спечели го нашата състезателка по спортна стрелба Антоанета Костадинова, която спечели сребро в дисциплината 10 метра въздушен пистолет.

За Антоанета Костадинова това е първи медал в третото й участие в Олимпийските игри.

35-годишният спортист от Търговище зае осмо място на игрите в Рио де Жанейро през 2016 г. и девето на игрите в Лондон през 2012 г.

Антоанета Костадинова стреля много последователно през цялото състезание. Тя направи най-добрите си удари в квалификациите в последната серия и това я изкачи на шеста позиция.

За съжаление другата ни представителка в дисциплината - Мария Гроздева, не успя да се класира за финала. Двукратната олимпийска шампионка зае 43-то място и след състезанието официално потвърди, че игрите в Токио ще бъдат последното състезание в славната й кариера.

Костадинова е третата българка, която печели олимпийски медал в стрелба с пистолет. Другите две са Мария Гроздева и Даниела Йоргова. Антоанета донесе първия олимпийски медал за страната ни в спортната стрелба от 17 години насам.