Екип от учители: Румяна Павлова, Деница Стоева и Станимира Стефанова, успешно разработиха проект в рамките на Националната програма „Иновации в действие“. Модул 1“ Мултидисциплинарни уроци“ по четири актуални екологични теми и училището бе одобрено от МОН.
Проектът стартира своята реализация с ученици от 5-ти и 6-ти клас от 18.11.2024 г с първата актуална за нашия регион тема „Как да пазим горите от пожарите: Причини, последствия и мерки за предотвратяване“.
Темата включва учебни дисциплини като Човек и природа (ЧП), Математика, Компютърно моделиране и информационни технологии (КМИТ), Български език и Английски език. Идеята по тази тема е да създаде осъзнатост и отговорност у учениците към опазването на природата, както и да ги насърчи активно към участие в решаването на екологичните проблеми. Чрез интегрирането на различни учебни дисциплини в проекта – природни науки, математика, компютърни технологии, български и английски език – учениците не само придобиват знания, но и разбират значението на практическото им приложение. Часовете имаха за цел не само да предоставят информация, но и да насърчат активен диалог и критично мислене сред учениците.
През изминалата седмица с учениците се провеждаха часове по ЧП, Български език и Английски език. В тези часове учениците се запознаваха с причини за пожарите в гората и какви мерки трябва да се предприемат за тяхното предотвратяване. Подготвяха есе и превеждаха на английски и подготвяха текстове на английски език по темата.
На 23 ноември 2024 г., в съответствие с добавените цели на проекта, екипът заедно с ученици, родители и директора на училището Мартин Маринов, се включва в инициативата за залесяване на местността „Бармук баир“ край гр. Сливен, инициирана от организацията “Ти си Сливен“, организирана от кмета на община Сливен и Държавно горско стопанство Сливен.